• Кошик порожній!

10 міфів про металочерепицю

yes Весна - сезон початку будівельних і ремонтних робіт на дачних ділянках і в котеджних селищах. Тому зараз саме час оцінити фронт майбутніх робіт і запастися необхідними матеріалами, в тому числі даховими. Як показує практика, оптимальним вибором є металочерепиця: перевагу їй віддають сьогодні більше 70% українців. І все ж питання залишаються завжди. Тому непогано б спершу послухати, що думають фахівці з приводу основних недоліків, приписуваних металочерепиці.


Міф 1: металочерепиця - дорога

Металочерепиця - кращий на сьогодні матеріал по співвідношенню ціна / якість. Зазвичай за ціною її порівнюють з Ондуліном, проте дорожче вона тільки на перший погляд, тому що має цілий ряд переваг. По-перше, металочерепиця з часом не вигорає, на відміну від Ондуліна, який вже через 5 років втратить свій первинний зовнішній вигляд. Це якщо він справжній, а підроблений «проживе» ще менше. Крім того, вже через кілька років експлуатації Ондулін виглядає пошарпаним. При цьому у нас є об'єкти, де металочерепиця лежить вже більше 10 років, і за цей час її стан і зовнішній вигляд анітрохи не змінилися: для якісної металочерепиці 10 років - мінімальний гарантійний термін експлуатації, а насправді служить вона в рази довше. Якщо додати до вартості покрівельного матеріалу витрати на його ремонт і заміну протягом тривалого періоду, то Ондулін вийде набагато дорожче.


Міф 2: велика кількість металочерепиці йде на обрізки


Якщо ви замовляєте покрівлю у нормального постачальника, то вона буде укомплектована відповідно до вашим проектом і листи металочерепиці також будуть розкрою і нарізані оптимальним чином. Відходи, звичайно, будуть, але обсяг їх мінімальний. Велика кількість обрізків виходить тоді, коли металочерепицю купують просто пачками на ринку, без попереднього грамотного розрахунку розкладки листів.


Міф 3: даху з металочерепиці «шумлять» під час дощу


Покрівлі «шумлять» тільки тоді, коли вони неправильно змонтовані. Наприклад, якщо використано недостатня кількість саморізів або вони погано затягнуті, можливо нещільне прилягання листів металочерепиці один до одного, а також до обрешітки. Тоді потрапляння крапель дощу або град викликає шум. А взагалі, покрівлі над житловими приміщеннями завжди мають теплоізоляцію, яка добре захищає від зовнішніх шумів, тому масштаб проблеми в будь-якому випадку сильно перебільшений.


Міф 4: полімерне покриття з металочерепиці часто злазить

Будь-який продукт може бути якісним і не дуже. Якщо при виробництві сталі з полімерним покриттям були допущені порушення технології, то воно може зійти, якщо немає - то буде служити десятиліттями. Рада тут можна дати тільки один: не гнатися за копійчаної економією і вибирати перевіреного виробника і постачальника.


Міф 5: металочерепиця притягує блискавки, її потрібно заземлювати


Будь-яка покрівля, будь вона хоч шифером крита, хоч Ондуліном, потребує захисту від блискавки. Для цього встановлюється близкавковловлюючі сітка, від неї робляться струмовідводи по фасаду і влаштовується контур в землі. Додатково на найвищій точці можна встановити стрижневий блискавкоприймач. Якщо покрівля металева (тобто фальцевая, виконана з оцинковки, або мідна), то вона може бути сама молніепріемніком. Металочерепиця в цьому відношенні нічим не відрізняється від Ондуліна або шиферу, тому що її листи, по-перше, покриті ізолюючим полімерним покриттям, а по-друге, не мають один з одним гарантованого контакту.


Міф 6: металочерепиця погано виглядає на дахах дерев'яних будинків


 Якщо її колір вдало підібраний до кольору деревини, то вони прекрасно поєднуються один з одним. Наприклад, бордова, коричнева, темно-зелена металочерепична покрівля тільки прикрасить дерев'яний будинок.


Міф 7: металочерепиця слизька, тому з неї лавинами сходить сніг


В якості захисту від снігових зсувів слід використовувати трубчасті снігозатримувачі, які розрізають снігову масу і роблять її сход безпечним для людей і їхнього майна (в першу чергу - паркуемих біля стін будинків автомобілів). Снігозатримувачі встановлюють по периметру покрівлі і над мансардними вікнами. Як правило, їх можна придбати в якості додаткової опції до покрівельної системі. Потрібні вони не тільки для покрівель, критих металочерепицею, тому що, набравши певну масу, сніг сповзе з будь-якого покриття, і чим менше воно слизьке, тим пізніше це станеться, а значить, і маса снігу буде більше.
 


Міф 8: між листами металочерепиці під покрівлю просочується вода


Якісна металочерепиця має чітку геометрію і при правильному монтажі її листи покладені внахлест і щільно прилягають один до одного, що виключає просочування води між ними. Крім того, для полегшення її стоку на першій хвилі кожного аркуша є спеціальна капілярна канавка. Нарешті, будь-яка покрівля має шар гідроізоляції під покрівельним покриттям. Щоб виключити протікання через кріпильні отвори, застосовують спеціальні саморізи з пофарбованої головкою і гідроізоляційної системні рішення-прокладкою. Таким чином, правильно змонтована покрівля з металочерепиці не боїться протікання. А ось про інших матеріалах цього сказати не можна. Наприклад, покриття на бітумній основі погано переносять мороз і стають крихкими, тому протікання можуть стати наслідком їх пошкодження. Якщо ж говорити про цементно-піщаної черепиці, то з нею злий жарт може зіграти гігроскопічність матеріалів, з яких вона виготовлена: спершу вода вбирається в черепицю, а потім, при похолоданні, замерзає всередині. Кілька таких циклів - і крихкий матеріал може зруйнуватися. Все це не критично для теплих регіонів центральної та південної Європи.


Міф 9: металочерепиця іржавіє, якщо подряпати покриття


Полімерне покриття, що наноситься на листову сталь, має гарну стійкість до механічних впливів, починаючи з бюджетного поліестеру і закінчуючи особливо міцним поліуретаном. Тому поверхневі подряпини не порушують цілісність покриття. Але навіть якщо це і станеться, сталь залишиться під захистом грунтовки, антикорозійного шару і цинкового покриття.
Як правило, винуватцями корозії на дахах з металочерепиці є безладні монтажники. Справа в тому, що сталь з покриттям ні в якому разі не можна різати болгаркою, тому що захисний шар вигоряє як в місці різу, так і по всій поверхні листа через розлітаються іскор. Для нарізки металочерепиці потрібно використовувати або просічні ножиці, або спеціальну насадку на дриль. Про це пишуть всі без винятку виробники в інструкціях з монтажу, але чомусь для деяких «умільців» це не указ. Крім того, після нарізки листів обрізні кромки слід підфарбовувати, то ж саме відноситься і до зроблених з необережності подряпин. Також причиною корозії може стати використання для кріплення металочерепиці не призначених для цієї мети саморізів, які не мають захисного забарвлення і системні рішення-прокладки ».


Міф 10: металочерепицю складно монтуват

Якщо працюють фахівці, то монтаж не займає багато часу, тому що металочерепиця - це не складальне покриття, воно укладається великими цілими листами. До того ж влітку це відбувається набагато швидше, ніж у випадку з матеріалами на бітумній основі, які погано переносять спеку і «пливуть», через що часом працювати з ними можна тільки вранці і ввечері ».


Отже, міфи про недоліки металочерепиці розвінчано, тому можна сміливо приступати до покрівельних робіт.

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар[відмінити відповідь]