• Кошик порожній!

Що треба знати, щоб дах «не їхав»? Щоб був екологічно чистим і корисним


​Що треба знати, щоб дах «не їхав», був екологічно чистим і корисним? З давнини відомий жест у вигляді двох зведених конусом рук над головою. З давніх-давен він означав притулок, захист, охоронний аспект жіночого початку. Згідно з трактуванням психолога Карла Юнга, цей знак універсальний у всіх людей і означає дах над головою, захист від неприємностей, будинок і тих, хто в ньому живе. І цьому невід'ємному елементу вашого будинку, якщо ви задумалися про будівництво, треба приділити особливу увагу
Конструкція даху буде залежати від концепції всієї будови. Проектується вона також на стадії підготовки проекту будинку. В першу чергу необхідно продумати, яку функцію виконуватиме дах - темного горища, де будуть зберігатися не особливо потрібні речі, або ж, наприклад, ще одного житлового поверху з вікнами. Далі вже опрацьовуються дві основні складові:
крокви: вони складаються з похилих кроквяних ніг, вертикальних стійок, похилих підкосів і опор;
покрівля.Типи дахів

Дахи можуть бути горищні, коли горищне простір відокремлено від інших приміщень будинку перекриттями, або безгорищними, коли простір під дахом є частиною приміщення. А також діляться на скатні (тобто похилі) і плоскі.

Різновидів скатних дахів багато. І часто вибір залежить від намірів: як в результаті ви хочете експлуатувати простір.

«Вікно в космос»

Один з найпоширеніших варіантів - дах з мансардою. Це симпатичне рішення буде і корисним з точки зору інсоляції, і ефективним з точки зору його використання як домашнього простору. Однак мансардний поверх має найбільшу загальну поверхню зіткнення із зовнішнім середовищем, тому вимагає ефективної і ретельної тепло-, гідро- і пароізоляції.

Освітлення в мансарді забезпечується за рахунок вікон в стінах (стандартні розташовуються вертикально), а також за рахунок мансардних вікон, які встановлюються в площині покрівлі.


Покрівля

Покрівля - це верхній елемент даху (покриття), що охороняє її і всю будівлю від зовнішніх атмосферних впливів. Матеріали покрівлі переважно вибирають в залежності від фінансових можливостей.


Класика вибору

Шифер - недорогий і популярний матеріал. Однак недавно, з огляду на те, що в основі його лежить азбест, цей матеріал був визнаний канцерогенним, в зв'язку з чим не рекомендується його використання особливо при будівництві житлових будинків;
руберойд - рулонний гідроізоляційний матеріал, який часто використовують для підкладки похилого даху або для плоскої покрівлі. Через використання легкоплавких нафтових бітумів і, знову-таки, азбесту, говорити про нешкідливість можна, хоча захист даху з руберойду виходить цілком непогана;
бітумні листи виготовляються з натуральних волокон, після чого просочуються бітумом. Бітум може бути природний (нафта або гірська смола) і штучний - залишкові продукти переробки нафти, кам'яного вугілля і сланців;
черепиця - красиво, але дорого. Матеріал, який пройшов через століття. Переважно виготовляється з обпаленої глини (іноді з додаванням Шамоні (вогнетривкої глини)), а також термопласткомпозіта, цементно-піщаного розчину (цементно-піщана черепиця) або вапняно-піщаного розчину з обробкою виробу в автоклаві (силікатна черепиця);
металочерепиця - цей матеріал виконаний з металевих листів, за своїм зовнішнім виглядом схожий на черепицю. Виглядає аналогічно глиняному варіанту і, в силу співвідношення ціни і якості, досить популярний в будівництві.

У злагоді з природою

Чи не залишимо без уваги і шанувальників екології. Для них буде цікавий такий натуральний матеріал, як гонт. Цей матеріал можна назвати «дерев'яної» черепицею: він являє собою дерев'яні пластини, які, як і черепиця, складаються подібно до конструктора. Виготовляють гонт тільки з міцних і стійких порід дерев: сибірської модрини, дуба і червоного канадського кедра.

Скандинавські дахи

А ось в Норвегії та інших скандинавських країнах, які явно в злагоді з природою, здавна покривають дахи дерном, що служить хорошим захистом будинку від морозів, вітрів і інших складних погодних умов, стабілізує температуру в будинку і створює сприятливий мікроклімат. Щоб скрасити і без того суворий скандинавський пейзаж, земляну дах усеівалі рослинністю, часом навіть невеликими деревами. Якщо раніше, при появі сучасних матеріалів, такий вид покрівлі перестав бути популярним, то сьогодні за допомогою ентузіастів вдалося повернути затребуваність «квітковим полян» на даху.

Однак варто врахувати конструкцію всього даху, бо навантаження такої покрівлі становить приблизно 50 кг на квадратний метр, а в дощ - 80 кг. Тому не варто нехтувати додатковими заходами з розрахунку міцності.

За вартістю саме дернова дах найдешевша і невибаглива.

Солом'яні дахи Великобританії

Ще одним екологічним матеріалом покрівлі служить солома. І, здавалося б, ну що там солома! Але саме у вологому і туманною Великобританії з давніх часів саме солому використовували для покриття даху. За спеціальними технологіями кожен новий шар матеріалу укладали на старий, причому термін служби такого даху - не менше 50 років. Так само як і дернова дах, «британська» покрівля також загубилася серед інших сучасних альтернатив, але сьогодні знову набирає популярність. Вартість експлуатації такого даху дорожче земляний через необхідність проводити регулярну профілактику її зміцнення.

Альтернативні можливості даху

При будівництві заміського будинку нічого надприродного з даху не придумують. Однак в міському стрітельства дах часто несе в собі неоднозначну функцію. Багато великих міст світу (Нью-Йорк, Москва, Париж та ін.) Використовують цю площу як для ресторанів, клубів та інших обещственних закладів, так і для паркової зони або облаштування плантацій і оранжерей. Таким способом вирішуються проблеми дефіциту нових комерційних площ і озеленення кам'яних джунглів.

А ось що реально може стати популярним найближчим часом (як раз переважно в заміському будівництві) - це розміщення сонячних панелей. Уже сьогодні сучасні технології дозволяють не нагромаджувати конструкцію батареї на дах, а мають можливість вбудовувати фотоелектричні модулі прямо в черепичне покриття. Використання такого джерела енергії буде корисним для вашого гаманця, проте початкові вкладення будуть чималими (вартість сонячних панелей залежить від площі). Але, мабуть, один підступ все ж є: на випадок похмурої погоди необхідно мати запасне джерело енергії.


Хоч і кажуть, що «дах - екстремальне засіб пересування свідомості», в вашому домі вона повинна бути міцною і нерухомою.

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар[відмінити відповідь]